Metamorfoza pokoju dziecięcego.

Naszym celem było stworzenie pokoju dla dwóch dziewczynek w wieku 2 i 3,5 lat. Założeniem było utrzymanie pastelowej kolorystyki - zwłaszcza różu, błękitu oraz szarości, co w połączeniu z bielą miało dać efekt przytulnego, jasnego a przede wszystkim dziewczęcego i delikatnego pokoiku. 

Przy projekcie wykorzystaliśmy produkty Zuzu Design a także firm:  Cottonovelove oraz TINY STAR - za współpracę gorąco dziękujemy :)

Najpierw otrzymaliśmy przesyłkę od Cottonovelove ...

już wiedzieliśmy, że trafiliśmy z kolorami w 100 % :).

Następnie dotarła do nas wielka paczka z pięknymi workami od TINY STAR a ich zawartość jest jeszcze piękniejsza...

Zabraliśmy się do pracy i otrzymaliśmy efekt końcowy: 

  

  

Zaczynając od lewej strony pokoju, na ścianie pojawiły się nasze najnowsze półki na zabawki, które możemy wykonać w dowolnej kolorystyce, dostępne są w pięciu rozmiarach oraz w dwóch opcjach: z plecami oraz bez. Tutaj mamy propozycję bieli w połączeniu z różem, błekitem oraz popielem.

Następnie znajduje się łóżeczko mniejszej dziewczynki. Wisi nad nim biały baldachim, bo która mała dziewczynka nie marzy o czymś takim ;) Otrzymaliśmy od firmy TINY STAR dwustronny kocyk: jedna strona to mięciutka tkanina 100 % bawełna, druga to niezwykle miły w dotyku, oryginalny polarek minky. Kocyk ten jest niezwykle funkcjonalny, może być stosowany jako okrycie podczas drzemki czy spacerów w wózku, z powodzeniem zastąpi także tradycyjną pościel.  U nas pełni funkcję narzuty aby w dzień dziewczynki mogły bawić się na łóżeczku. 

Następnym elementem, który dodaje uroku są COTTON BALL LIGHTS firmy COTTONOVELOVE. Dzięki możliwości dowolnej kompozycji koloru wybraliśmy kolory, które nas interesowały czyli pastelowy róż, błękit, szary oraz biel.  Pastelowa delikatność, miękkie odcienie rozsiewają migotliwy blask i oczarują każdego, zwłaszcza 2- letnią dziewczynkę. 

Obok łóżeczka pojawiła się nasza kolejna nowość, pastelowa szkatułka z motylkiem w środku. Wykonana w kolorach pastelowego błękitu, pełna uroku i delikatności..

Skoro mowa o błękicie to zaprezentujemy sufit, który stał się niebem...

Wykorzystaliśmy tutaj nasze dekory - chmurki w rozmiarach XXL, obok nich pojawiło się także 50 malutkich fluorescencyjnych gwiazdek, które świecą w nocy a stara lampa zyskała strategiczne znaczenie. 

 

Następnym elementem dekoracji są drewniane skrzynie na zabawki, które przygotowaliśmy tak aby pasowały do pozostałych dodatków oraz posiadały główny motyw przewodni czyli gwiazdki. Nowością są tutaj kółka obrotowe, które wprowadziliśmy do oferty, dzięki nim przemieszczanie kilku skrzyń nie będzie problemem nawet dla takich małych dzieci. Skrzynie doskonale nadają się do przechowywania zabawek t.j. klocki, drewniane kolejki ale także pomieszczą wszelkiego rodzaju pluszaki oraz gry. Dzięki nim utrzymanie porządku w pokoju jest o wiele łatwiejsze. 

Pomiędzy oknami pojawił się kącik na czytanie książek. Posiadaliśmy wielką poduchę a TINY STAR zrobiła na specjalne zamówienie  wielki pokrowiec. W taki sposób powstało wygodne, wielkie siedzisko, na którym obie dziewczynki mogą czytać książki oraz odpoczywać.

My natomiast zadbaliśmy o półki na książki, oczywiście z motywem gwiazdki :)

I tak doszliśmy do naszej wielkiej nowości - domku dla lalek. Domek ten jest specjalnym prezentem dla dziewczynek. Istnieje możliwość realizacji domku w dowolnych kolorach - na potrzeby tego projektu powstał w odcieniach pastelowych a na ścianach domku pojawiły się gwiazdki oraz kropki, adekwatnie do wystroju pokoju. Na domku znajdują się znów piękne kule od COTTONOVELOVE, które wprowadzają bajkowy nastrój po zmroku. 

Domek składa się z 5 pomieszczeń i ma 90 cm wysokości i 60 cm szerokości. Ale co to za domek bez mebli.. także powstały mebelki :)

i urocze okienko...

Ostatnim elementem jest łóżko starszej dziewczynki. Oczywiście również tutaj pojawił się biały baldachim. Dzięki zastosowaniu kocyka firmy TINY STAR w większym rozmiarze otrzymaliśmy narzutę, która razem z poduszkami doskonale pasują do pozostałych elementów dekoracji. Zastosowane poduszki wypełnione są kulką silikonową I gatunku o właściwościach antyalergicznych. Można je prać w całości w pralce, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów i wypełnienia zachowuje swój kształt oraz sprężystość przez długi czas użytkowania.

W projekcie zastosowano produkty: